WEHIKUŁ CZASU TO BYŁBY CUD!

Niezwykłe książki o niezwykłym człowieku. Są jak podróż w czasie. Zawierają wiele osobistych wspomnień związanych z artystą - spisanych wśród członków rodziny, przyjaciół, znajomych, dziennikarzy i muzyków. To cenne i pięknie wydane pamiątki dla tych, którzy pamiętają jednego z najbardziej niezwykłych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Słowo wstępne do obu pozycji, osobiste wspomnienie Ojca, napisał Sebastian Riedel.

Książki wydane zostały w pięknej twardej lakierowanej oprawie z estetyczną i praktyczną tasiemką do zaznaczania stron. Zawierają wiele niepublikowanych wcześniej wspomnień i fotografii, a także wyjątkowe płyty kompaktowe (ich szata graficzna nawiązuje do grafiki płyty winylowej) z niepublikowanymi nagraniami z głosem Ryśka Riedla. Książki można zakupić jedynie drogą internetową.

ZAMÓW I TOM KSIĄŻKI ZAMÓW II TOM KSIĄŻKI
ZAMÓW ZESTAW I i II TOM

strona główna

„Rysiek Riedel we wspomnieniach”

Wyjątkowe książki o wyjątkowym człowieku

Każdy z zamówionych egzemplarzy został osobiście podpisany przez Sebastiana Riedla oraz posiada załączony cenny kolekcjonerski singiel z niepublikowanymi wersjami nagrań zespołu Dżem z udziałem Ryśka Riedla. Sprzedaż książek realizowana jest jedynie za pośrednictwem niniejszej strony internetowej.

„Rysiek Riedel we wspomnieniach” może pochwalić się nie tylko ciekawą treścią, ale i wydaniem z dużą dbałością o detal”

PRZY MUZYCE O KSIĄŻKACH

„I choć od jego śmierci minęło już ćwierćwiecze, to wciąż chcemy poznawać i odkrywać tę postać w równie wielkim stopniu, jak przed laty. I tu z pomocą przychodzi książka, która mówi nam o tym artyście więcej, aniżeli kiedykolwiek tylko dotąd mogliśmy się dowiedzieć…”

WYSPA.FM

„Rysiek Riedel we wspomnieniach to rzecz o prawdzie w sztuce i poszukiwaniu wolności”

TERAZ ROCK

„Potrzebna i wyjątkowa książka”

TWÓJ BLUES

Książki

„Jeśli go nie znałeś, to nie żałuj. Bo przyjaciela straciłbyś…”

R. Riedel, Skazany na bluesa

To nie są książki o muzyce. To nie są też książki o nałogach, nagranych płytach czy zaśpiewanych koncertach. To książki o CZŁOWIEKU. I o PRZYJAŹNI. O niezwykłym CZŁOWIEKU i niezwykłych PRZYJAŹNIACH. Ale też o relacjach rodzinnych, koleżeńskich i zawodowych, a czasami jedynie przelotnych znajomościach. To książki o swoistych „pieczęciach”, jakie niezwykli ludzie zostawiają czasami w naszych życiorysach. I o tym, jaką pustkę odczuwamy, kiedy odchodzą. To książki o CZŁOWIEKU, który wymykał się wszelkim schematom. O zdolnym muzyku, ale przede wszystkim niezwykłej postaci o niebanalnej osobowości. Ryśka Riedla wspominają członkowie jego najbliższej rodziny, przyjaciele, współpracownicy, dziennikarze oraz znajomi. Nieco ponad 25 lat od jego przedwczesnej śmierci to dobry moment na wspomnienia. Czas ich jeszcze nie pozacierał, za to pozwolił je uporządkować i nabrać do nich dystansu.

Warto więc było je spisać…

„Czasami mi się śni. Chcę mu wtedy opowiedzieć o tylu rzeczach. O tym, ile się u mnie dzieje, ile się zmieniło. Bardzo chcę mu powiedzieć, że jestem szczęśliwy, ale nie potrafię tego zrobić. Milczę. On też nic nie mówi. Rozumiemy się bez słów. Przyglądamy się sobie. Jest taki, jakim go zapamiętałem. Takie są moje z nim spotkania. Czuję wtedy spokój.
To są dobre sny i w ogóle mnie nie niepokoją.”

Sebastian Riedel

„Dzisiaj wydaje mi się, że wiem o moim Ojcu już naprawdę dużo. I choć nie wszystko potrafię zrozumieć i naprawdę chciałbym, żeby jego życie potoczyło się inaczej to wiem jednocześnie, że najprawdopodobniej nie było to w ogóle możliwe. Był silną autonomiczną postacią, która ponad wszystko ceniła swoją wolność i niezależność.”

Sebastian Riedel

Autor

Marcin Sitko

Marcin Sitko jest autorem biografii Bogdana Łyszkiewicza pt. „Wolność Kocham i Rozumiem” oraz książek „The Rolling Stones za Żelazną Kurtyną. Warszawa 1967”, „Woodstock 1969. Najpiękniejszy Weekend XX wieku”, „Marillion. The Iron Curtain”, a także zbioru wspomnień o Mirku Bregule pt. „Hej Panie B”. Publikował w „Dzienniku Zachodnim” oraz Kwartalniku „Twój Blues”. Mieszka w Tychach.

Oczywiście, że nie każdy go rozumiał – niejednokrotnie byłem świadkiem, kiedy ludzie oglądali się za nim i mówili – w lecie w kapeluszu? Świr… Później już wiedzieli, że to wokalista Dżemu. Popularność go w ich oczach wybraniała, choć on o to nie zabiegał.

Fragment wspomnienia WOJTKA DENKIEWICZA / przyjaciela /

Wydawca

Z pasji do sztuki, fotografii i muzyki

Wydawnictwo c2

Wydawnictwo c2 powstało z pasji do sztuki, fotografii i muzyki. Starannie pracujemy nad połączeniem w jedną spójną całość szeregu zabiegów artystycznych i edytorskich, będących elementami sztuki poligraficznej. Oprócz autorskiej działalności wydawniczej, realizujemy indywidualne zlecenia w zakresie usług związanych z opracowaniem, tłumaczeniem, przygotowaniem do druku oraz drukiem publikacji na najwyższym poziomie. Szukamy ciekawych rozwiązań, aby gotowy produkt (album, książka) był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Mecenat

ZAiKS

MIASTO KATOWICE

TYCHY DOBRE MIEJSCE

MIASTO PSZCZYNA

FOTO BROM

KARINA HOTEL

Ars Cameralis

Województwo Śląskie

Partnerzy

RIEDEL CLUB

SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA

JAROCIN FESTIWAL

Miał w oczach coś, co wyrażało: „Czegokolwiek byście ode mnie nie chcieli i jak na mnie nie wpływali, to zawsze pójdę własną drogą”. W jego spojrzeniu była żelazna konsekwencja. Nie musiał nic mówić, to się wyczuwało.

Fragment wspomnienia KAZIMIERZA „FILA” GALASIA / przyjaciela, autora tekstów /

SPOTKANIA AUTORSKIE

Zaproś nas na spotkanie autorskie. W trakcie 1,5 godzinnego spotkania Autor książki oraz Sebastian Riedel opowiedzą barwnie o postaci Ryszarda Riedla, podzielą się wspomnieniami, a a także odpowiedzą na pytania gości. Ponadto Sebastian Riedel chętnie sięga po gitarę i wykonuje kilka utworów z repertuaru zespołu Dżem, a także własne kompozycje, które dedykuje ojcu.

Spotkaniu towarzyszy wystawa pamiątek związanych z postacią Ryszarda Riedla.

Spotkania odbywają się w całym kraju i cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Kontakt w sprawie spotkań: ksiazka@rysiekriedel.pl

Kontakt

 

sprzedaż

ksiazka@rysiekriedel.pl

 

autor

kontakt@marcinsitko.pl

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.